0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Гарден државен сијалица Дахлија Первеј Спар, живи цвеќиња од цвеќиња

Гарден државен сијалица Дахлија Первеј Спар, живи цвеќиња од цвеќиња

DEN 320.00
Достапно за нарачка

Достапност

Гарден државен сијалица Дахлија, патеката за цвеќиња, се увезува директно од нашите фарми и лозарите во Холандија. Оваа дахлија произведува цути од праска со прекрасни брановидни ливчиња кои создаваат илузија на длабоко розов центар. Одличен избор за граници и контејнери. Тие се одлични како исечен цвет и во контејнери! Дахлиите растат најдобро засадени на полно сонце со добро исцедена почва. Големина на клубенот : #1. Зона на цврстина : 8 до 10. Барања за светлина : Целосно сонце. Вклучува торба од 3 клубени Дахлија, контролирана од температурата и испорачана со грижа. Лесно за одгледување, привлекува пеперутки, привлекува колибри, добро за исечени цвеќиња, добро за контејнери. Дахлиите се компактни што ги прави добро прилагодени за контејнери или мали градинарски области.

За производот

Избор на клиент