0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Среќна кактус сликарство I“ платно уметност од Janeејн Мадај

Трговска марка ликовна уметност „Среќна кактус сликарство I“ платно уметност од Janeејн Мадај

DEN 2601.60
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Janeејн Мајсибјект : Флоралстајл : Модерен и современа проповед Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има кактуси насликани над бела позадина. Истакнати бои : бела, зелена, жолта, светло сина, сива, сина, тен, розова светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кактуси насликани над бела позадина.

За производот

Избор на клиент