0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка уметност US City Map XIV Canvas Wallидна уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка уметност US City Map XIV Canvas Wallидна уметност од Мајкл Томпсет

DEN 0.67
Достапно за нарачка

Достапност

Ова подготвено за виси, галерија завиткано уметничко дело има обоена мапа на Соединетите Држави со градови во текст. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка уметност „Американска градска мапа XIV“ Canvas Wallидна уметност од Мајкл Томпсет : Уметник : Мајкл Томпсет. Предмет : Мапи. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност.

За производот

Избор на клиент