0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Напали зајдисонце Кауаи“ платно уметност од Пјер Леклерц

Трговска марка ликовна уметност „Напали зајдисонце Кауаи“ платно уметност од Пјер Леклерц

DEN 1887.84
Достапно за нарачка

Достапност

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзаж -апелатива : Модерни и современи производски тип : рамка од бреза, црна матка, акрилик Ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има крајбрежје под темно облачно небо. Истакнати бои : сива, сина, тен, црна, кафеава, жолто, неговиот уникатен стил пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. Препечаток од 11x14 giclee под акрилик во рамка од дрво од 16х20. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Уникатниот стил на Пјер Леклерк пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. - портокалово небо зад магливата вода и ридовите покриени со дрво на Кауаи.

За производот

Избор на клиент