0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Пакети со прав во прав од педијалит, цреша, пијалок за хидратација, пакети со прав во прав

Пакети со прав во прав од педијалит, цреша, пијалок за хидратација, пакети со прав во прав

DEN 1.67
Достапно за нарачка

Достапност

Пијалоците за раствор на електролити со педијалити се дизајнирани за брза, ефикасна рехидратација. Електролитниот раствор на педијалити има 2x електролити и шеќер на водечкиот спортски пијалок.* Исто така е дизајниран да ги замени течностите и електролитите поефикасно од вообичаените пијалоци, вклучувајќи вода, спортски пијалоци, сок и сода. Уживајте во вкусови вкусови од педијалит, докторот #1 препорача бренд за хидратација во САД; Користени од лекари и болници повеќе од 50 години.* Изложени производи за педијалити имаат најмалку 1030 мг натриум и не повеќе од 25 g шеќери на литар; Водечки спортски пијалок има 460 mg натриум и 58 g шеќери на литар. Брза, ефективна рехидратација : Pedialyte обезбедува оптимален баланс на електролити и Сугар за брза рехидратација кај деца и возрасни. 2x Електролитите : има 2x електролити и 1/2 шеќер на водечкиот спортски пијалок*. Споредено со другите пијалоци : дизајнирани да ги заменат течностите и електролитите, морификтивно од другите пијалоци во домаќинството. Од брендот #1 : Уживајте во вкусови вкусови од Pedialyte, #1 доктор-препорачан бренд за хидратација во САД; Користени од лекари и болници повеќе од 50 години. Погодно пакувања во прав : Само измешајте со 16 fl oz ладна вода за да помогнете во надополнувањето на течностите и течностите изгубени поради патување, повраќање и дијареја, интензивно вежбање или прекумерно затегнување.

За производот

Избор на клиент