0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Оптоварување 0.00
Вкупно 0.00
Авалон Електричен допир countertop Диспензерот за вода без вода - топло, ладно и ладно температури, УВ чистење

Авалон Електричен допир countertop Диспензерот за вода без вода - топло, ладно и ладно температури, УВ чистење

DEN 6699.52
Достапно за нарачка

Достапност

Електричниот countertop на Avalon A9 Countertop 3 Температурен ладилник за вода е направен со иновативен дизајн. Тој нуди избор од 3 температури на вода. Екранот со лесен за употреба на допир го прави многу поудобно за употреба. Едноставно допрете го копчето за избор на икона и оставете ја водата да тече од плунката. Високо ефикасниот компресор на машината ја прави ладната вода јасна и мраз ладна на приближно 47 ° F без потреба од додавање на коцки за мраз на вашиот пијалок. Топлата тапа е доволно жешка за да се готви нечиј чај или кафе или кој било друг топол пијалок со пареа на приближно 185 ° F. Резервоарите држат 1 литар топла вода и 1,5 литри ладна вода. Областа за дистрибуција има 8,75 инчи простор под плута. Ова ќе смести повеќето големи чаши или шишиња. Овој ладилник за вода е помалку од шише со NSF сертифициран активиран филтер за јаглерод (наведен како модел Avalon A4 Filter) и филтер за талог (наведен како модел Avalon A5 Filter) заедно со водена линија што може да се прикачи на вашиот извор на вода. Водата се зема од вашиот извор на вода и се филтрира низ филтрите, а потоа преку машините за топла и резервоари за ладна вода. Филтрите ќе ја прочистат водата од чешма што ги елиминира сите хлор, олово, 'рѓа и бактерии. Исто така, постои вграден детектор за истекување за автоматско следење на протокот на вода од изворот на вода во машината. Вклучивме УВ -светлосна функција која автоматски ќе ја исчисти водата во резервоарот за вода на машината. Ладилникот за вода е наведен UL. Поставувањето е лесно и единицата може да се поврзе директно со постојната линија за вода за мијалник. Вклучени се сите делови потребни за инсталација. Адаптерот за поврзување на нашата цевка за ладење вода со постојната линија е 3/8 "што ќе одговара на повеќето стандардни линии за водоснабдување. Димензиите се 21x11x16 инчи. Три температури : Три температурни поставки ви овозможуваат да го прилагодите вашето искуство за пиење. Овој одлики на диспензерот. Јасна студ, собна температура или топла излез на цевки . Двојна филтрација : Патентирани двојни филтри се вклучени со ладилникот за вода. Ова се состои од филтер за талог (наведен како модел Avalon A5 Filter) и филтер за јаглероден блок (наведен како модел Avalon A4 Filter ) што ќе трае 6 месеци или 1500 галони . Бесплатната : Нашиот ладилник за вода е без шишиња и ќе ги намали трошоците за постојани набавки на вода. Водата се филтрира со нашиот двоен систем за филтрирање што се состои од филтер за талог и филтер за јаглероден блок . филтер за блок на јаглерод . Функција за само чистење : Функцијата за само чистење UV светлина ја канализира и прочистува водата што седи во резервоарот, што спречува акумулација на штетни бактерии и бактерии за вашата безбедност . Безбедно дете.

За производот

Избор на клиент